Drukarki 3D

Model DX

Urbicum DX

Specyfikacja: kliknij, aby pobrać pdf

Model MX

Urbicum MX

Specyfikacja: kliknij, aby pobrać pdf

Model GX

Urbicum GX

Specyfikacja: kliknij, aby pobrać pdf

Starsze modele

Używasz starszego modelu Urbicum? Potrzebujesz wsparcia lub chcesz wyrazić swoją opinię?
Napisz do nas: wsparcie@urbicum.com

FAQ Drukarki Urbicum

Czy obsługa drukarki 3D jest trudna?

Obsługa drukarki 3D jest prosta, choć wciąż trudniejsza od używania drukarek 2D. Początkujący użytkownik po przeczytaniu instrukcji i kilkunastu minutach szkolenia może zacząć drukować, a po kilku godzinach nauki może tworzyć i drukować skomplikowane elementy.

Czy oprócz drukarki, potrzebuję kupić coś więcej żeby zacząć drukowanie?

Do każdej drukarki dodajemy zestaw startowy, który pozwala na rozpoczęcie drukowania. Użytkownik we własnym zakresie może zaopatrzyć się w środki do czyszczenia stołu roboczego (ręczniki papierowe, podstawowe środki chemiczne).

Co zawiera zestaw z drukarką?

Do każdej drukarki dodajemy filament na start, kabel sieciowy, kabel USB do połączenia drukarki z komputerem, kartę pamięci ze sterownikami i Slicerem, pęsetę, szczypce, nóż trapezowy oraz wymienne pokrycie stołu roboczego.

Jakie są warunki gwarancji?

Gwarancja dla konsumentów wynosi 24 miesiące i jest dodatkowym zabezpieczeniem obok uprawnień wynikających z prawa konsumenckiego. Dla klinetów biznesowych gwarancja wynosi 12 albo 24 miesiące.

Urbicum sp. z o.o. ponosi odpowiedzialność za wady materiałowe lub produkcyjne tkwiące w produkcie przez cały okres obowiązywania gwarancji od momentu sprzedaży. Gwarancja obejmuje także przedwcześnie zużyte części eksploatacyjne.

Wady lub uszkodzenia produktów ujawnione w okresie gwarancji są usuwane przez Urbicum sp. z o.o. nieodpłatnie. Urbicum sp. z o.o. ponosi również koszty przesyłek od i do klienta.

Okres trwania gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w którym produkt był w dyspozycji Urbicum sp. z o.o..

W przypadku usterek produktów wynikłych z winy użytkownika, naprawy wykonywane są odpłatnie.

Jaki jest czas oczekiwania na drukarkę po zamówieniu?

Drukarki są w ciągłej produkcji i dostarczane są w 2-3 dni od złożenia zamówienia. W przypadku wyczerpania się zapasów magazynowych, czas oczekiwania na drukarkę może wynieść do 3 tygodni.

Czy potrzebuję komputera do obsługi drukarki?

Komputer nie jest potrzebny do pracy ani obsługi drukarki, konieczny jest jednak do przygotowania modelu 3D do druku i wygenerowania pliku gcode.

Jakich materiałów można używać w drukarkach Urbicum?

Pozwalamy na używanie wszystkich dostępnych na rynku termoplastów, wszystkich producentów, bez utraty gwarancji! Prosimy jedynie starannie wybierać materiał pod względem jakości: niskiej klasy filamenty bywają zanieczyszczone drobinkami innych materiałów, co powoduje zatkanie głowicy. Niektórzy producenci nie przeprowadzają kontroli jakości tłoczonego filamentu, przez co zdarzają się przewężenia lub zgrubienia filamentu, co może prowadzić do zablokowania lub zerwania żyłki plastiku. Brak kontroli jakości skutkuje również zmienną średnicą filamentu, co zmienia się objętość tłoczonego plastiku i skutkuje efektem falowania na ściankach wydruku.

Jakiego potrzebuję oprogramowania?

(W budowie)

Jaki format plików potrzebuję do druku?

Potrzebny jest format *.stl, najlepiej w wysokiej rozdzielczości.

W jaki sposób mogę połączyć drukarkę z komputerem?

Model DX można podłączyć do komputera kablem USB. Modele MX i GX komunikują się z komputerem za pomocą USB i Ethernetu.

Kalibracja PID
[LINK]

Instrukcje BHP:

GX- [LINK]
DX I MX – [LINK]