Dlaczego Urbicum?

  • Najszybsze drukarki na rynku

Urbicum to najszybsze drukarki na polskim rynku. W porównaniu do konkurencji drukarki Urbicum pracują nawet do 5. razy szybciej, przy zachowaniu identycznej jakości. Dzięki szybkości i niezawodności drukarki Urbicum są idealnym rozwiązaniem do prawdziwego szybkiego prototypowania (rapid prototyping) oraz nisko i średnioseryjnej produkcji.
Zobacz, co potrafią drukarki Urbicum: [film w przygotowaniu]

  • Duże pole robocze

Urbicum DX, najmniejsza i najtańsza drukarka rodziny Urbicum, ma pole robocze 310 x 310 x210 mm. To znacznie więcej, niż jakakolwiek drukarka na rynku w tej klasie cenowej.
Urbicum MX oferuje pole robocze o wymiarach 340 x 390 x 410 mm, co pozwala na wydruk w skali 1:1 prototypu butelki 5 l, kasku motocyklowego czy nawet całej kuchenki mikrofalowej.
Urbicum GX to gigant o polu roboczym 1020 x 600 x 500mm. Pozwala na druk w skali 1:1 prototypów ram rowerowych, sprzętu AGD czy części samochodowych.

  • Wytrzymałość i trwałość

Drukarki Urbicum przystosowane są do pracy ciągłej, dzień po dniu, bez konieczności konserwacji. Części eksploatacyjne zużywają się wolno i nawet przy codziennym, intensywnym drukowaniu części eksploatacyjne starczą na długie miesiące.
Drukarki Urbicum są odporne na wibracje, kurz, zakłócenia radiowe czy zakłócenia pochodzące z sieci elektrycznej oraz na krótkotrwałe zaniki napięcia sieci zasilającej.

  • Niskie koszty eksploatacji

Kilogram materiału (filamentu) do drukarki kosztuje już od 60 złotych brutto, a zużycie energii elektrycznej wynosi zaledwie kilka groszy za godzinę pracy.
Wydrukowanie 10 figurek o wysokości 130mm i wadze 100g każda zajmie dobę i będzie kosztowało tylko 62 zł brutto (materiał + energia).

  • Uniwersalność

Drukarki Urbicum drukują wszystkimi dostępnymi na rynku materiałami termoplastycznymi (PLA, ABS, PC, HIPS, Poliamidy, Iglidur, Laywood, Laybrick etc.), bez względu na producenta. Testowanie i eksperymentowanie nie powoduje utraty gwarancji!
Urbicum DX pozwala na druk termoplastami o temperaturze topnienia do 340 C. Urbicum MX i GX jako jedyne na rynku zostały zaprojektowane do druku materiałami topiącymi się w temperaturach ponad 400 C; pozwoli to na druk polimidami (kapton) i plastikami, które są dopiero wdrażane do produkcji.

  • Jakość i Precyzja

Wydruki z drukarek Urbicum zachowują dokładność wymiarów 0,1mm we wszystkich osiach (z kompensacją na skurcz plastiku) i są powtarzalne nawet do 0,01mm. Testowane!
Wszystkie drukarki Urbicum wyposażone są w ultrapłaski stół roboczy z wymiennym pokryciem szklanym albo poliwęglanowym. Dzięki płaskości nawet do 0,1mm na długości 1000mm nie ma potrzeby elektronicznego wyrównania krzywizny stołu bądź budowy plastikowych struktur przed rozpoczęciem wydruku.
Wymienne pokrycia stołu są trwałe i tanie. Dzięki użyciu poliwęglanu wydruki z ABS czy PC trzymają się pewnie powierzchni stołu w czasie druku. Koniec z naklejaniem taśm kaptonowych czy używaniem drogich specyfików!