Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/urbicum/domains/urbicum.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

Test felgi wydrukowanej na drukarce 3D – jak wytrzymałe są produkty drukowane w 3D?

felga wydrukowana w 3d

Testerzy z videobloga Mikroprint przygotowali tym razem ekstremalny test felgi wykonanej z tworzywa sztucznego i wydrukowanej w całości na naszej drukarce Urbicum GX.

Jak sobie poradziła?

Sprawdźcie sami na poniższym wideo – oczywiście ma on charakter ciekawostkowy, jednak robi wrażenie wytrzymałość takiej wydrukowanego na drukarce 3D produktu.

Czy rzeczy wydrukowane techniką druku 3D są trwałe?

Dzielimy się tym przykładem nie bez powodu, niejednokrotnie bowiem zadawano nam to pytanie. Osoby chcące się dowiedzieć jak mocne są produkty wytworzone przy pomocy druku 3D mają często wątpliwości i jest to zrozumiałe, przecież korzystamy z tworzyw sztucznych a powszechnie kojarzą się one z tanim plastikiem, kruchym i niezwykle łamliwym. Ten błędny stereotyp powstał głównie z uwagi na fakt, że plastik jako materiał względnie niedrogi i powszechnie stosowany był często wykorzystywany do produkcji tanich produktów o niskiej jakości.

Zobacz także: Zastosowanie druku 3D

W rzeczywistości jednak tworzywa te mogą się znacząco różnić pod względem właściwości, a zastosowanie odpowiedniej jakości filamentu może skutkować wytworzeniem produktu o wytrzymałości tak imponującej jak ta zademonstrowana na filmie Mikropoint. Nasi dostawcy to polskie firmy z bogatym, wieloletnim doświadczeniem w produkcji wysokiej jakości termoplastów testowanych w ekstremalnych warunkach.

Technologia druku 3D umożliwia wygenerowanie wyjątkowo trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne produktów – przy znacznie niższych kosztach wytworzenia i wdrożenia mogą być one z powodzeniem wykorzystywane zarówno na etapie tworzenia prototypów i testów, jak i przy seryjnej produkcji.

Podziel się:

Inne aktualności

Urbicum targi druku 3d

Urbicum podczas Dni Druku 2020 w Kielcach

Od 22 do 24 września jak co roku wzięliśmy udział w Kieleckich Dniach Druku 3D.
Odwiedzający nasze stoisko mogli zobaczyć nasze drukarki w działaniu, przywieźliśmy ze sobą nasze drukarki przemysłowe Urbicum DX, Urbicum MX oraz największy wieloestruderowy UrbicumGX

Kontakt do nas