Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/urbicum/domains/urbicum.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

Co łączy rower, samochód, butelkę czy wyposażenie kuchni?

 

Wszystkie te przedmioty, zanim stały się gotowym produktem, musiały powstać jako prototyp.

 

 Być może model Twojego roweru, butelka Twojego ulubionego napoju, część Twojego samochodu lub detal Twojej kuchni powstał dzięki drukarkom 3D Urbicum?

 

Czym jest druk 3D?

Druk 3D to inaczej drukowanie przestrzenne, polega ono na wytwarzaniu fizycznego obiektu poprzez nanoszenie na siebie kolejnych warstw materiału. 

Technologia ta nazywana jest również technologią addytywną lub generatywną. 

Aby wydrukować przedmiot przestrzennie musimy mieć do dyspozycji:

  1. trójwymiarowy model komputerowy obiektu

  2. program do obróbki modelu (slicer), 

  3. maszyny drukującej, czyli w skrócie drukarki 3D 

  4. materiału do druku (filamentu).

Dysponując modelem CAD możesz w drukarce 3D wykonać prawie wszystko – warstwa po warstwie urządzenie stworzy trójwymiarowy obiekt, który jeszcze chwilę wcześniej był jedynie wirtualnym konstruktem. 

Druk 3D sprawdzi się w:

Architekturze

Rolnictwie

Inżynierii

Motoryzacji

Edukacji

Wzornictwie przemysłowym

Robotyce

Energetyce

Współpracujemy z:

fabrykami

uczelniami

centrami badawczo-rozwojowymi

designerami

Prototypowanie

Ile kosztuje wykonanie pojedynczej sztuki ramy rowerowej, formy wtryskowej, jednej sztuki obudowy sprzętu AGD czy opakowania produktu w skali 1:1? 

pokrętła wydrukowane na drukarkach 3d urbicum

Tworzenie jednej sztuki produktu za pomocą maszyn i narzędzi przeznaczonych do produkcji seryjnej jest niezmiernie kosztowne i czasochłonne, niekiedy wręcz niemożliwe bez poniesienia dodatkowych nakładów i specjalnego przygotowania linii produkcyjnej.

Rozwiązaniem jest druk 3D, z którego pomocą można szybko i tanio stworzyć prototyp modelu wykonanego w dowolnym programie CAD. Druk 3D może być nawet kilkusetkrotnie tańszy od klasycznych metod wytwarzania, a większość modeli można wydrukować i oglądać jeszcze tego samego dnia. ać docelowe urządzenie i nanosić poprawki bezpośrednio na wydruku.

qimbal wydrukowany na drukarkach 3d urbicum

Wydruk 3D pozwoli od razu ocenić bezbłędność projektu, zaprezentować model klientowi czy kontrahentowi lub  zmontować docelowe urządzenie i nanosić poprawki bezpośrednio po wydruku.

Produkcja

Jesteśmy otoczeni wyrobami z tworzyw sztucznych – od guzików w koszuli po części samochodowe; plastikowe elementy stały się niezastąpioną częścią naszego świata. Większość z plastikowych przedmiotów, których używamy na co dzień, produkowana jest na masową skalę, dzięki czemu cena jednej sztuki jest bardzo niska.

uchwyty na cynę wydrukowane na drukarkach 3d urbicum
gadżet wydrukowany na urbicum

Co jednak, jeśli potrzebujemy stu sztuk nietypowych obudów na elektronikę, kilkudziesięciu uchwytów, zaślepek czy nakładek, kilkunastu niestandardowych zębatek bądź kilku form do odlewania silikonu, a całość od projektu do finalnego wyrobu ma by gotowa w kilka dni?

Druk 3D otwiera nowe możliwości dla produkcji: pozwala na nisko i średnioseryjną produkcję bez etapu przygotowania i wdrożenia, przy z góry znanym, niskim koszcie za jednostkę wyrobu. Dostępne do druku 3D materiały są tymi samymi termoplastami, które używane są w przemysłowej produkcji seryjnej, albo doskonale takie imitują.

3d printed fox statue