Drukarka Urbicum DX jest maszyną dla zaawansowanych amatorów i profesjonalistów, przystosowaną do pracy ciągłej. Cechuje ją szybka, stabilna praca oraz doskonała jakość uzyskiwanych wydruków 3D.

W leasingu już od 2400 pln wpłaty własnej i 1020 pln opłaty miesięcznej bez ukrytych kosztów, również pod dotację UE! 

Drukarka Urbicum MX jest maszyną klasy przemysłowej, przystosowaną do pracy ciągłej. Cechuje ją bardzo szybka, stabilna, cicha praca oraz doskonała jakość uzyskiwanych wydruków 3D. Podciśnieniowy stół i wymienne pokrycia bardzo przyspieszają uruchomienie kolejnych wydruków.

W leasingu już od 3500 pln wpłaty własnej i 1489 pln opłaty miesięcznej bez ukrytych kosztów, również pod dotację UE! 

Drukarka Urbicum GX jest maszyną klasy przemysłowej, przystosowaną do pracy ciągłej. Cechuje ją rekordowo szybka, stabilna, cicha praca oraz doskonała jakość uzyskiwanych wydruków 3D. Podciśnieniowy stół i wymienne pokrycia bardzo przyspieszają uruchomienie kolejnych wydruków.

Leasing również pod dotacje UE – napisz do nas lub zadzwoń. 

 

Dlaczego Urbicum?

Najszybsze drukarki na rynku

Urbicum to najszybsze drukarki na polskim rynku. W porównaniu do konkurencji drukarki Urbicum pracują nawet do 5. razy szybciej, przy zachowaniu identycznej jakości. 

Dzięki szybkości i niezawodności drukarki Urbicum są idealnym rozwiązaniem do prawdziwego szybkiego prototypowania (rapid prototyping) oraz nisko i średnioseryjnej produkcji.

DUŻE POLE ROBOCZE

Urbicum DX, najmniejsza i najtańsza drukarka rodziny Urbicum, ma pole robocze 310 x 310 x 380 mm. To znacznie więcej, niż jakakolwiek drukarka na rynku w tej klasie cenowej.


Urbicum MX oferuje pole robocze o wymiarach 410 x 460 x 500 mm, co pozwala na wydruk w skali 1:1 prototypu butelki 5 l, kasku motocyklowego czy nawet całej kuchenki mikrofalowej.


Urbicum GX to duża maszyna o kompaktowych wymiarach zewnętrznych, posiada pole robocze 1020 x 630 x 500 mm. Pozwala na druk w skali 1:1 prototypów ram rowerowych, sprzętu AGD czy części samochodowych.

NISKIE KOSZT EKSPLOATACJI

Kilogram markowego materiału (filamentu) do drukarki kosztuje już od 50 złotych brutto, a zużycie energii elektrycznej jest pomijalne.


Wydrukowanie np. kasku motocyklowego zajmie ok. 30 godzin i będzie kosztowało jedynie 100 zł brutto (materiał + energia).

WYTRZYMAŁOŚĆ I TRWAŁOŚĆ

Drukarki Urbicum przystosowane są do pracy ciągłej, dzień po dniu, bez konieczności częstej konserwacji. Części eksploatacyjne zużywają się wolno i nawet przy codziennym, intensywnym drukowaniu starczą na długie miesiące.


Drukarki Urbicum są odporne na wibracje, kurz, zakłócenia radiowe czy zakłócenia pochodzące z sieci elektrycznej oraz na krótkotrwałe zaniki napięcia sieci zasilającej.

UNIWERSALNOŚĆ

Drukarki Urbicum drukują wszystkimi dostępnymi na rynku materiałami termoplastycznymi (PLA, ABS, PC, HIPS, PET, PA-Poliamidy i inne), bez względu na producenta. Testowanie i eksperymentowanie nie powoduje utraty gwarancji.

Drukarki Urbicum zostały zaprojektowane do druku materiałami topiącymi się w temperaturach do 400 C; pozwoli to na druk polimidami (PEEK) i plastikami, które są dopiero wdrażane do produkcji.

JAKOŚĆ I PRECYZJA

Wydruki z drukarek Urbicum zachowują dokładność wymiarów 0,1mm we wszystkich osiach (po kalibracji materiału) i są powtarzalne nawet do 0,01mm. 

Wszystkie drukarki Urbicum wyposażone są w ultrapłaski stół roboczy z wymiennym pokryciem poliwęglanowym lub aluminiowym. Dzięki płaskości nawet do 0,1mm na długości 1000mm nie ma potrzeby elektronicznego wyrównania krzywizny stołu bądź budowy plastikowych struktur przed rozpoczęciem wydruku.

Urbicum MX i GX posiadają wbudowaną pompę próżniową i stół podciśnieniowy, dzięki czemu wyjęcie wydruku z drukarki i oderwanie wydruku od powierzchni roboczej trwa kilka sekund.  

Wszystkie modele drukarek Urbicum wyposażone są w czujnik końca i zacięcia filamentu, który wstrzymuje druk i czeka na wznowienie przez użytkownika.