Dlaczego Urbicum?

  • Najszybsze drukarki na rynku

Urbicum to najszybsze drukarki na polskim rynku. W porównaniu do konkurencji drukarki Urbicum pracują nawet do 5. razy szybciej, przy zachowaniu identycznej jakości. Dzięki szybkości i niezawodności drukarki Urbicum są idealnym rozwiązaniem do prawdziwego szybkiego prototypowania (rapid prototyping) oraz nisko i średnioseryjnej produkcji.
Zobacz, co potrafią drukarki Urbicum: [film w przygotowaniu]

  • Duże pole robocze

Urbicum DX, najmniejsza i najtańsza drukarka rodziny Urbicum, ma pole robocze 305 x 305 x 380 mm. To znacznie więcej, niż jakakolwiek drukarka na rynku w tej klasie cenowej.
Urbicum MX oferuje pole robocze o wymiarach 400 x 450 x 500 mm, co pozwala na wydruk w skali 1:1 prototypu butelki 5 l, kasku motocyklowego czy nawet całej kuchenki mikrofalowej.
Urbicum GX to duża maszyna o kompaktowych wymiarach zewnętrznych, posiada pole robocze 1020 x 600 x 500 mm. Pozwala na druk w skali 1:1 prototypów ram rowerowych, sprzętu AGD czy części samochodowych.

  • Wytrzymałość i trwałość

Drukarki Urbicum przystosowane są do pracy ciągłej, dzień po dniu, bez konieczności częstej konserwacji. Części eksploatacyjne zużywają się wolno i nawet przy codziennym, intensywnym drukowaniu starczą na długie miesiące.
Drukarki Urbicum są odporne na wibracje, kurz, zakłócenia radiowe czy zakłócenia pochodzące z sieci elektrycznej oraz na krótkotrwałe zaniki napięcia sieci zasilającej.

  • Niskie koszty eksploatacji

Kilogram markowego materiału (filamentu) do drukarki kosztuje już od 60 złotych brutto, a zużycie energii elektrycznej wynosi zaledwie kilka groszy za godzinę pracy.
Wydrukowanie 10 figurek o wysokości 130mm i wadze 100g każda zajmie dobę i będzie kosztowało tylko 62 zł brutto (materiał + energia).

  • Uniwersalność

Drukarki Urbicum drukują wszystkimi dostępnymi na rynku materiałami termoplastycznymi (PLA, ABS, PC, HIPS, PET, PA-Poliamidy i inne), bez względu na producenta. Testowanie i eksperymentowanie nie powoduje utraty gwarancji. 

Drukarki Urbicum zostały zaprojektowane do druku materiałami topiącymi się w temperaturach do 400 C; pozwoli to na druk polimidami (PEEK) i plastikami, które są dopiero wdrażane do produkcji.

  • Jakość i Precyzja

Wydruki z drukarek Urbicum zachowują dokładność wymiarów 0,1mm we wszystkich osiach (z kompensacją na skurcz plastiku) i są powtarzalne nawet do 0,01mm. Testowane!

Wszystkie drukarki Urbicum wyposażone są w ultrapłaski stół roboczy z wymiennym pokryciem szklanym albo poliwęglanowym. Dzięki płaskości nawet do 0,1mm na długości 1000mm nie ma potrzeby elektronicznego wyrównania krzywizny stołu bądź budowy plastikowych struktur przed rozpoczęciem wydruku.

Urbicum MX i GX posiadają wbudowaną pompę próżniową i stół podciśnieniowy, dzięki czemu wyjęcie wydruku z drukarki i oderwanie wydruku od powierzchni roboczej trwa kilka sekund.